Найбільший у світі гарбуз та інші гіннесівські овочі-гіганти

До книги рекордів Гіннеса мріє потрапити мало не кожна людина, у якої амбіцій трішки більше, ніж у інших. Бо ж відразу рекордсмен стає відомим на весь світ. Або принаймні у колі близьких людей. І байдуже, чим ти займаєшся. Стань кращим – і твоє ім’я надрукують на сторінках книги, як найсильнішого, найспритнішого чи найдивакуватішого.


Але до книги Гіннеса можна потрапити і завдяки… овочам. Якщо ви вправний фермер чи просто на бабусиній дачі виріс гігантський огірок — слава вам забезпечена. От і нині існує кілька людей, яким за життя пощастило в садівницькій справі.

кабачок

Головку часнику вагою 1,19 кг викопав в 1985 році на своєму городі Роберт Кіркпатрік з Юріки (Каліфорнія, США). Мел Едні з Анстратера (Файф, Великобританія) в 1997 році виростив найбільшу в світі цибулину вагою 7,03 кг.

Найбільшу в світі редьку виростив житель міста Сакурадзіма, розташованого поруч діючим вулканом на південному японському острові Кюсю. Вирощена 58-річним Манабу Воно редька дайкон (дослівно – «великий корінь») заважила 29,6 кг! До речі, Манабу Воно і до цього засвітився у книзі рекордів Гінеса, і теж з дай коном, щоправда, трішки меншим — 8,4 кг. Відтак Манабу вдалося перевершити самого себе.

помідор

До книги рекордів Гіннеса в 1986 році потрапив і Гордон Грем з Едмонда. Він виростив помідор вагою 3,51 кілограма.

Поставили рекорд і японці, виростивши на спеціальному каркасі томат-дерево заввишки з триповерховий будинок.

Найбільший гарбуз виростили американські садоводи 1990 року в штаті Нью-Джерсі. Круглий рекордсмен згідно з Книгою рекордів Гіннеса важив 370,36 кг. Проте у 2008 році Соджу Ширай з Ашібетцу (Японія) сфотографувався поруч з гарбузом вагою 440 кг. Цим і встановив новий рекорд. До слова, середня вага звичайного гарбуза від 2 до 4 кг.

Того ж року до книги Гінеса потрапив і гігант-кавун вагою 118 кг. Таку велику «ягідку» вдалось виростити Біллі Карсону з Теннесі (США).

капуста

Існує і найбільша картоплина – 11,2 кг, і величезний кабачок вагою 65 кг. А у найбільшій у світі капустині лелека зможе залишити не одного, а, мабуть, 10 малюків, адже її вага складає 34,4 кг.

Але рекордсменом серед усіх «гіннесівців» став Бернард Лейвер з Великобританії. Більшість світових рекордів з вирощування гігантських овочів належать саме йому. На рахунку містера Лейвера: капуста вагою 56,24 кг, морква – 7,13 кг, гарбуз – 29,25 кг і кукурудзяний качан довжиною 92 см. Хоча кілька рекордів Бернарда Лейвера вже побиті, він все ж залишиться на сторінках книги як людина, яка виростила найбільше овочів-гігантів.

цибулина

Якщо вам посміхнеться городня фортуна, ви, можливо, зумієте побити один або навіть кілька уже встановлених рекордів. Працюйте, не покладаючи рук – і, на вашому городі теж буде гіннесівське свято.

 

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора