Чотири українські ресторани – у проекті Смак Франції

19 березня цього року ресторани 150 країн світу запропонують відвідувачам меню «французької вечері» на знак вшанування французької гастрономії. Про це йдеться на сайті посольства Франції в Україні.

Кожен задіяний ресторан у один день запропонує відвідувачам страви сучасної традиційної французької кухні. Смак Франції (Good France) організовано за ініціативою Алена Дюкаса та Міністерства закордонних справ та міжнародного розвитку Франції. Надихнувшись ідеєю Огюста Ескоф’є, який у 1912 році заснував «Епікурейські вечері» (у багатьох країнах світу пропонували для щонайбільшої кількості запрошених однакове меню у визначений день), організатори запропонували долучитися до проекту ресторани по всьому світу. В Україні у проекті візьмуть участь чотири заклади: Teatro (Київ), Vernissage (Київ), Comme Il Faut (Київ) та Leopolis (Львів).

У своїх закладах шеф-кухарі запропонують «Французьке меню», яке включатиме традиційний французький аперитив, холодну закуску, гарячу закуску, рибу або морепродукти, м’ясо або птицю, французький сир або сирне асорті, шоколадний десерт, вино та французький лікер. При цьому кухарі самі обиратимуть, як найкраще представити традиції та кулінарну культуру.

Ціна меню залишається на розсуд ресторану, проте кожен заклад-учасник зобов’язується пожертвувати 5% від вартості страв на потреби місцевої неурядової організації, діяльність якої пов’язана з турботою про здоров’я та навколишнє середовище.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора