Хто готує для перших осіб держав?

Шеф-кухарі ключових осіб держав об’єднані у «Клуб де Шеф де Шеф» (The Club des Chefs des Chefs) щорічно зустрічаються та обмінюються історіями про зіркові забаганки своїх начальників. Обговорити модні тенденції зі світу кулінарії з’їжджаються шеф-кухарі Барака Обами, Володимира Путіна, королеви Єлизавети та інших високопосадовців з різних країн. Є серед зіркових шефів й етнічний українець ‒ Тімоті Василко. Він готує для прем’єр-міністра Канади.

Бути шеф-кухарем, що готує для перших осіб держав, надзвичайно відповідально, адже саме кухар  повинен стежити за тим, щоб їжа, яка з’являється на столах президентів і прем’єрів, була не тільки смачною, але й безпечною. Усі продукти перед приготуванням обов’язково проходять лабораторне дослідження на наявність шкідливих бактерій, нітратів та отрути.

Якось під час одного з візитів Дмитра Медведєва до США Барак Обама запропонував пообідати у фаст-фуді. Високопосадовці їли чізбургери та картоплю-фрі, Обама пив холодний чай, Медведєв ‒ кока-колу.

2010_part1_61

Проте шеф-кухар Білого дому Крістена Комерфорд каже, що такі випадки трапляються вкрай рідко. Зазвичай сім’я американського президента харчується здоровою їжею: всі страви мають бути зі свіжих продуктів, а незмінним напоєм залишається свіжовичавлений апельсиновий сік. Шеф-кухар стверджує, що Барак Обама дуже любить курку на грилі зі свіжими овочами. Для приготування страв у Білому домі використовують лише сезонні продукти. Біля президентського маєтку є навіть невеликий город, де час від часу порається перша леді.

У Кремлі кухнею заправляє шеф-кухар Жером Ріго. Окрім того, що варить чай, який подають на офіційних прийомах із традиційного самовара, він ще й готує для Путіна та Медведєва. Шеф-кухар не відкрив таємницю улюбленої страви президента, бо йому заборонено це робити. Натомість повідав, що Путін більше любить м’ясо, а Медведєв ‒ рибу.

На весіллі принца Вільяма та Кейт Мідлтон кухарям довелося нагодувати 600 осіб. Меню свята особисто складала Єлизавета Друга, тож не дивно, що серед основних страв були лише національні. Шеф-кухар королеви Англії Марк Фланаган каже, що усі продукти, що були використані для фуршету, місцеві й також перевірені у лабораторії.

Шеф-кухар прем’єр-міністра Канади Тімоті Василко іноді готує для свого начальника страви української кухні. Хоч кухар народився в Канаді, його бабуся родом із Києва, саме вона навчила Тімоті готувати вареники, голубці та борщ.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора