Жак Пепен готував для французьких міністрів та президента

Цей чоловік ‒ шеф-кухар найвищого класу, автор шести кулінарних книг і незліченної кількості статей. Він викладач кулінарії національного масштабу, професор Бостонського університету, декан Нью-Йоркського Інституту французької кулінарії, автор та ведучий кулінарних телешоу та консультант у сфері ресторанного бізнесу.

Жак Пепен народився у 1935 році на сході Франції. Свою кар’єру розпочав у 13 років, ставши учнем кухаря в «Hotel de L’Europe» в своєму рідному містечку Бург-ан-Бресс. Хоч хлопчик виріс у родині рестораторів, це не врятувало його від довгих років навчання.

Жак Пепен

Пізніше вже відомий кухар згадує: «Ти повинен був проводити цілі дні біля шеф-кухаря, хоч він нічого й не пояснював. Просто казав тобі: наріж петрушку, оброби м’ясо, вимий підлогу. Рік тебе навіть близько не підпускали до плити. І раптом одного разу шеф каже: «Тепер починай працювати біля плити». Тобі здається, що ти абсолютно нічого не вмієш. Але коли підходиш до неї, то розумієш, що таки вмієш, що знання просто увібралися в тебе».

Після тривалого навчання Жак відправився до Парижу й працював там у кількох відомих закладах. Згодом Жак Пепен став персональним шеф-кухарем двох прем’єр-міністрів Франції та президента Шарля де Голля.

Жак Пепен

У 1959 році кухар переїхав до США, де влаштувався на кухню нью-йоркського ресторану «Le Pavillion», а потім став директором з розвитку в «Howard Johnson». Одночасно з роботою у цих закладах Пепен давав уроки з їзди на гірських лижах, отримував диплом Колумбійського університету з французької літератури та займався живописом.

Нині Жак викладає кулінарію й ділиться своєю віртуозною технікою. «Бути хорошим кухарем ‒ це в першу чергу означає бути хорошим ремісником. Ти повторюєш, повторюєш і повторюєш, поки твої руки не навчаться робити потрібні рухи без допомоги думки», ‒ каже шеф.

Його книга «La Technique» до нині є кращим підручником з основ французької кухні. Крім того, Жак вів телепередачі «Fast Food My Way», засновану на однойменній книзі 2004 року, та «Jacques Pépin: More Fast Food My Way», яка досі транслюється на «PBS Create Channel». У 2008 році Пепін став суддею у п’ятому сезоні телешоу «Top Chef».

https://youtu.be/8-rLxc5d5Ls

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора