Як готувати вдома менш калорійну їжу

Люди, які намагаються схуднути, мусять вживати менше калорій. Тому зміна в меню — перевірений спосіб зменшити вагу та покращити самопочуття. А щоб готувати пісну, але смачну їжу, варто дотримуватися кількох корисних і простих порад.

Коректна термічна обробка

В 100 г олії для смаження міситься 900 ккал, що складає майже половину енергетичної норми на день для «середньостатистичної» людини. Тому краще більше тушкувати, варити чи запікати продукти. Не втрачати смаку допомагає сучасна кухонна техніка. Наприклад, можна купити мультиварку недорого, щоб готувати в ній улюблені справи без додавання жиру. Також це набагато швидше та простіше. Для олії купляють диспансер із розпилювачем. В одному «пшику» менше одного мілілітра, а декількох натискань достатньо для пательні або заправки салата. А ось варити всі продукти не потрібно. За таких умов овочі та м’ясо втрачають смак і корисні речовини. Краще запікати та смажити, а деякі продукти взагалі їсти сирими.

Зменшення кількості соусів

Кетчупи, майонези та жирна сметана калорійні. До того ж регулювати їхню кількість у порції складно. Аби не «давитися» прісною їжею, варто використовувати альтернативи:

  1. спеції;
  2. грецький йогурт із травами та сіллю;
  3. натуральну томатну пасту;
  4. соєвий соус;
  5. перемелені овочі, фрукти та ягоди.

Сметану в супах і для тушкування вибирають до 10%. А ось повністю знежирені продукти — поганий варіант, адже вони несмачні та не приносять користі.

Порція салату до кожної страви

Овочі — це не тільки про користь, а й ситість. Річ у тому, що часто люди переїдають, якщо організм не встиг зреагувати на приймання їжі. Мозок із затримкою передає сигнал про те, що до шлунку щось потрапило, і людина тягнеться за добавкою. Якщо додавати до кожного приймання їжі овочі, організм реагує швидше, адже збільшився обсяг порції. Шлунок розтягується та передає в мозок сигнал, що людина щось вживала, тому «більше не треба».

Менше жирів

Чомусь індустрія дієт привчила багатьох до того, що найгірше для схуднення — вуглеводи. Мовляв, мучне, макарони та цукор є причинами зайвих сантиметрів та кілограмів. Якщо звертати увагу на наукові дані, це не зовсім так:

  1. 1 г вуглеводів — 4,1 ккал;
  2. 1 г білків — 4,1 ккал;
  3. 1 г жирів — 9,3 ккал.

І це дуже помітно на прикладі смаколиків. Більша частина калорій у вафлях, печиві, чипсах, морозиві тощо — із жирів, а не цукру чи інших вуглеводів. Іноді «обдурюють» і «здорові» продукти. Наприклад енергетична цінність молочного та чорного шоколаду майже однакова — приблизно 550 ккал. Проте в першому випадку їх багато в цукру, другому — жирах. А скільки кілокалорій в корисних горіхах та арахісовій пасті — взагалі жах, хоча вуглеводів у них майже немає. Звертаючи увагу на описані вище нюанси, можна зменшити енергетичну цінність продуктів без неприємних обмежень. І тоді схуднення буде комфортним і простим.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора