Нобу Матсухіса – найкращий суші-шеф світу

Нобу ‒ японський шеф-кухар, відомий у всьому світі. Популярність і визнання він здобув завдяки умінню поєднувати традиційну японську кухню з південноамериканськими інгредієнтами. Сьогодні Нобу Матсухіса вважають найбагатшим японським ресторатором у світі.

Майбутній шеф-кухар народився в місті Сайтама в 1949 році й у семирічному віці залишився напівсиротою ‒ його батько загинув у автокатастрофі. Хлопець ріс в Японії і навчався кулінарії у різних суші-барах у Токіо. Згодом Нобукі запросили на роботу до столиці Перу ‒ Ліми. Маючи досвід класичної японської кухні та познайомившись з новою культурою приготування їжі, кухар сформував власний кулінарний стиль.

01-Nobu-Matsuhisa-by-the-river-rocks

Пропрацювавши три роки в Перу, Матсухіса переїхав до Буенос-Айреса, де продовжував свою кар’єру у кулінарії. Згодом знову шукав свого місця на батьківщині й навіть спробував попрацювати на Алясці. Саме кар’єра у штаті Аляска стала для шеф-кухаря найбільш печальною: там згорів щойно відкритий ресторан. Протягом десяти років Матсухіса тяжко працював, аби повернути бори.

Справжній успіх кухаря чекав у Лос-Анджелесі, саме там у 1987 році Нобу відкрив свій перший ресторан Matsuhisa. Заклад напрочуд швидко став популярним, і у тому ж році ресторатор потрапив у десятку кращих шеф-кухарів США серед новачків. Журнал Los Angeles Times назвав Нобу зіркою. Завдяки оригінальному та неповторному стилю Матсухіса визнали найкращим японським шеф-кухарем у світі, а його ресторан заслужив славу закладу з найсмачнішими суші в Лос-Анджелесі.

NobuSS_sushibar

У 1994 році Нобу Матсухіса, взявши в партнери актора Роберта де Ніро, відкрив ресторан Nobu. Дизайн закладу був виконаний у стилі японського села, в інтер’єрі переважали натуральні матеріали: дерев’яна підлога та викладені річковими камінцями стіни. Цей ресторан також отримав найкращі відгуки і схвалення критиків. У 1997 році такий самий заклад відкрився у Лондоні та менше ніж за рік удостоївся однієї зірки Мішлен. Нині у всьому світі працює мережа ресторанів Nobu, а завдяки партнерству з Робертом де Ніро Матсухіса ще й знявся у кількох фільмах.

Nobu-Matsuhisa-Restaurant-1-480x357

Нині Нобу є власником двох з гаком десятків ресторанів у вісімнадцяти країнах світу. Разом з дружиною шеф багато подорожує, не забуваючи заглядати у власні ресторани.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора