Найдорожчі продукти світу наша десятка.

 

Трюфельний гриб

Цей делікатес на ринках Європи може коливатись від 4 – до 8 тисяч євро за 1 кг.  В залежності від ваги гриба, та його якості.

Шафран

Спеція шафран – кілограм може коштувати 2-5 тисяч доларів. Головний експортер країна Іран (90% усього виду будку шафрану у світі). Для 1 кг  шафрану, потрібно зірвати більше 300 тисяч цвіту крокусу. Кожна квітка має – лише 3 тичинки шафрану.  Ця рослина  цвіте лише тиждень на рік весною. Її потрібно збирати лише вручну.  Цікаво, що унція золота коштує менше ніж унція шафрану. Тому, на цю пряність – говорять, ще «Червоне золото».

Ікра  білуги альбіноса

Ікра білуги-альбіноса дуже рідкісна, через загрозливе зменшення популяції цієї риби в акваторіях Чорного та Каспійського моря. Іран є одним з експортером цього дорого продукту. Середня ціна за 1 кг – 2 тисячі доларів. Проте, був випадок коли на аукціоні 1 кг цього делікатесу пішов з молотка майже за 35 тисяч доларів.

Мармурове м’ясо з Японії корів породи Кобе та Вагю

Найвищу мармуровість м’яса мають спеціально виведені породи корів в Японії. Які випасаються в природному середовищі, та харчуються по певній     технології .  Закуповувати таке м’ясо, може дозволити не кожен ресторан. Середня ціна за 1 кг мармурового м’яса Кобе та Вагю – щонайменше  500 фунтів стерлінгів.

Риба фугу

Японський смертоносний делікатес, який вимагає від шеф-кухарів філігранного приготування. Така рибина коштує від 300 доларів. А страва приготовлення з цієї риби може коливатись від 500 до 1000 доларів.

 

Іспанський хамон

Найдорожча шинка в світі це – іспанський хамон під назвою Manchade de Jabugo. Виготовляються з особливої породи свиней, що їдять виключно кору та жолуді.  Термін обробки мінімум 30-36 місяців до попадання на ринок.  Ділиться на 3 сорти в залежності від харчування. Найцінніший сорт – харчування лише жолудем. В Іспанії залежності від сорту, ваги та витримки прийдеться віддати не менше 4 тисяч євро за стегно.

Кава копі-лювак

Найдорожча кава в світі. Це результат  перетравлення кавових зерен в шлунку   кішки Лювак, що мешкає в південно-східній Азії. За таку незвичну каву – гурмани віддають не менше ніж 700 доларів за кілограм.

Картопля Нурмуатье

Найдорожчу картоплю в світі вирощують на острівці Нурмуатье що в Атлантичному океані. Угіддя під картоплю удобрюють морськими водоростями. Кілограм  сорту такої картоплі  коштує на ринку – уявляєте собі більше 500 євро.

Арганова олія

Мароканська арганова олія по праву може рахуватись найдорожчим олійним продуктом у світі. Плоди  дерева схожі на оливки. Для одного літру цієї олії  йде 30 кг плодів.  На ринках за 100 мл арганової олії доведеться віддати 250 доларів США.

Ослячий сир

У Сербії біля Білграду виготовляють рідкісний ослячий сорт сиру під назвою  Pule,  На ринках та ярмарках такий продукт оцінують в 1250 американських долари за 1 кг.

 

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора