Дієта Дюкана: основні принципи й критика

Ця дієта заснована на білковій їжі, її розробив французький лікар П’єр Дюкан. Попри те, що лікар популяризував свою дієту протягом останніх 30 років, по-справжньому відомою вона стала після опублікування книги «Я не вмію худнути» у 2000 році. Книга стала справжнім бестселером, була перекладена на 14 мов й видана у 32 країнах світу.

Я не умею худеть

П’єр Дюкан обійшов стереотип про низькокалорійні продукти для схуднення й придумав інший спосіб спалювання зайвих кілограмів. Його чотириступеневий підхід дозволив пацієнтам скидати вагу й більше не набирати її.

Дієта Дюкана заснована на сотні дозволених для вживання продуктів та чотирьох етапах схуднення: атака, круїз, консолідація та стабілізація. Під час фази атаки людина втрачає протягом 7 днів 2-3 кілограми. Однак це відбувається внаслідок зневоднення організму, а не спалювання жиру. Головною метою фази атаки є стимулювання у пацієнта мотивації до схуднення.

Під час другої фази пацієнту дозволяється вживати 72 види білкових продуктів та 28 видів овочів. Термін фази розраховується в залежності від кількості кілограмів, які необхідно скинути.

Третя фаза розрахована на закріплення результату та виключення можливості повторного набору зайвої ваги. Під час цього етапу до раціону включають овочі, фрукти, хліб, сир та продукти з вмістом крохмалю. Двічі на тиждень дозволяється влаштовувати святкові дні, включаючи до меню калорійні страви. Термін фази розраховується за формулою «10 днів на кожен скинутий у попередній фазі кілограм».

Останньої фази дієти треба дотримуватись до кінця життя. За її умовами, один день на тиждень треба їсти лише білкові продукти, кожного дня вживати вівсяні висівки й ніколи не користуватися ліфтом.

Варто зауважити, що дієта Дюкана неодноразово підпадала під жорстоку критику, її навіть назвали однією з найшкідливіших дієт. На думку фахівців, тривала нестача білка в раціоні може серйозно порушити роботу нирок й навіть викликати ниркову недостатність. Через комерційне просування своєї роботи Дюкана виключили з лікарського реєстру. Його звинуватили у порушенні професійного кодексу, оскільки він практикував медицину як бізнес.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора