Чи шкідливий кондиціонер?

За роки роботи з кондиціонерами часто чуємо від людей різні страхи – і що можна застудитись, і що техніка шкідлива. Давайте разом розберемось, чи є в цьому правда і як користуватися кондиціонером з розумом.

Для чого потрібен кондиціонер?

Як впливає на здоров’я

Насправді сучасний кондиціонер – це корисна штука. В спеку рятує, повітря чистить, мікроклімат в нормі тримає. Зараз в нормальних моделях стоять хороші фільтри – і пил збирають, і від алергенів захищають. Плюс вологість регулюють, щоб плісняви не було.

Але є важливий момент – за технікою треба доглядати. Якщо кондиціонер брудний, фільтри забиті, то звісно будуть проблеми – може і горло дерти, і алергія з’явитись. Тому головне – не забувати про обслуговування.

Що може бути не так

Як і будь-яка техніка, кондиціонер може створити проблеми, якщо ним неправильно користуватися. Особливо це стосується старих моделей без сучасних функцій захисту. От що може трапитись:

  • Пересушує горло і ніс, з’являється кашель
  • Розносить пил і алергени, якщо фільтри брудні
  • Може стати розсадником бактерій без регулярної чистки
  • Шкіра сохне, якщо довго сидіти під потоком
  • Їсть багато електрики, особливо коли вікна відкриті

Але це все не про нові моделі, якщо за ними нормально доглядати і правильно налаштовувати.

Як зробити користування безпечним

От що ми помітили за роки роботи – проблеми бувають тільки зі старими моделями або коли за технікою не доглядають. З сучасними кондиціонерами все простіше.

Зараз в нових моделях є все для комфорту – і самоочистка, і захист від бактерій, і тихий режим роботи. Той же Haier ставить УФ-лампи, датчики руху, систему Self-Clean. Але навіть найкращий кондиціонер треба обслуговувати. Раз на місяць помити фільтри, раз-два на рік викликати майстра на повну чистку – і все працюватиме як треба.

З температурою теж все просто. Не треба робити в кімнаті холодильник, коли на вулиці спека. Лікарі радять тримати 22-25 градусів. А для обігріву достатньо зробити на 4-5 градусів тепліше ніж є.

Щодо сухого повітря

Часто чуємо – кондиціонер сушить повітря. Так, сушить, але не настільки, як багато хто думає. В Україні вологість зазвичай 65-70%, а для комфорту нам треба 40-60%. Кондиціонер знижує на 10-20%. Виходить, він просто доводить до норми.

Якщо все ж здається сухо – відкрийте вікно, зробіть вологе прибирання. Можна поставити зволожувач, якщо потрібно. І головне – не ставте дуже низьку температуру, тоді і повітря не буде пересушуватись.

Про головний біль

Часто в спеку голова болить від самої погоди, і кондиціонер тут ні до чого. Навпаки – він допомагає. Але буває, що некомфортно стає саме через нього. Зазвичай це трапляється, коли в кімнаті надто холодно порівняно з вулицею, повітря пересушене або кондиціонер шумно працює.

Але з сучасною технікою таких проблем менше. От у Haier є моделі, які працюють майже нечутно – 16-18 децибел. Це настільки тихо, що звичайна людина навіть не почує – наше вухо вловлює звуки від 25 децибел. Для порівняння – звичайні побутові шуми це десь 70 децибел.

Про бактерії

Тут теж все простіше, ніж здається. Сучасні кондиціонери не розносять заразу, а навпаки – борються з нею. У того ж Haier є купа корисних функцій. УФ-лампа вбиває віруси і бактерії. Система Self Clean заморожує і видаляє мікроби з теплообмінника. А технологія Steri-Clean прогріває внутрішній блок до 56 градусів – після цього ніяка зараза не виживе.

Є ще покриття з нано-срібла і система іонізації NanoAqua – вони теж допомагають тримати повітря чистим. Але це не значить, що за кондиціонером взагалі не треба доглядати. Провітрювати кімнату і чистити техніку все одно потрібно.

Як не застудитись

Насправді від самого кондиціонера захворіти неможливо, якщо користуватися з головою. За роки роботи бачили всяке, тому розкажемо основні правила.

Перше – не робіть різких перепадів температури. Краще знижувати поступово, щоб організм звик. І не треба терпіти холод, якщо некомфортно. Навіть в офісі можна домовитись про нормальну температуру – десь 22-26 градусів всім буде добре.

На ніч краще зробити трошки тепліше, ніж вдень. Десь 25 градусів – саме те. І спати під легкою ковдрою, а не голим. Повітря направляйте під стелю, а не на себе.

І ще одне – не сидіть прямо під потоком холодного повітря. Це точно до добра не доведе. До речі, в нових Haier є розумні датчики Eco Sensor – вони бачать, де в кімнаті люди, і направляють повітря так, щоб нікому не заважало. Влітку дмухають під стелю, взимку – до підлоги. А ввечері самі переходять на тихий нічний режим.

Коротше кажучи – вибирайте сучасну модель, користуйтесь з розумом, і проблем не буде. А якщо щось незрозуміло – завжди можна до нас звернутись за порадою.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора