Ресторан «Капуста і презервативи»: тайська кухня, латекс і кролики

Тайська мережа ресторанів під назвою Cabbages & Condoms («Капуста і презервативи»), яка нині розгалужена по всьому світу, була заснована колишнім членом Кабінету Міністрів Таїланду і сенатором, а нині відомим громадським діячем Міча Віварайдія. Цей неординарний чоловік свого часу отримав прізвисько Містер Кондом за те, що був ініціатором і брав активну участь у компаніях, спрямованих на пропаганду протизаплідних засобів. Причому так віддано й активно, що з 70-х років минулого століття тайці почали називати презервативи не інакше як його іменем  – «міча».


«Капуста і презервативи» – погодьтесь, досить дивна назва для закладу громадського харчування. І відразу важко зрозуміти, що між ними спільного. Тож пішли розбиратися.

Містер Кондом і його ресторанний бізнес

У 70-ті роки минулого століття тайський політик і громадський діяч Міча Віварайдія став активним пропагандистом особливої ​​програми з контролю населеності. Одним із основних принципів здорового суспільства він назвав планування сім’ї. А для запобігання небажаної вагітності запропонував використовувати презервативи. З часом Віравайдія за свої переконання та протизаплідну агітацію отримав прізвисько Містер Кондом («Пан Презерватив»).

капуста і презервативи

Тайці довгий час уникали цього надійного контрацептиву. Для поширення ідеї захищеного сексу та втілення її в життя Віравайдія вирішив відкрити нестандартний заклад громадського харчування. А саме – ресторан, у людина спочатку ніяковіє, але потім звикає до обстановки, переповненої протизаплідними засобами. Історично Азія вважається місцем поширення СНІДу та інших небезпечних хвороб. Але зі створенням мережі Cabbages & Condoms ситуація змінилася на краще. Пропаганда здорових статевих стосунків принесла свої плоди. Поліпшилася і демографічна ситуація.

З 90-х років минулого століття Міча Віварайдія переключився на більш нагальну проблему – боротьбу з епідемією СНІДу. На одній із недавніх конференцій під егідою ООН він зазначив, що презерватив – це не тільки засіб регулювання народжуваності, а й засіб боротьби зі смертністю.

Сьогодні Cabbages & Condoms – це велика ресторанна мережа, яка поширюється по всьому світу. В одному Таїланді налічується кілька таких закладів.

Латексний Санта Клаус і живі кролики

капуста і презервативи

Стійка на свіжому повітрі, відкритий океан, чудовий краєвид – місце ресторану ідеально підходить для вечері, обіду або навіть коктейлю на заході сонця. У багатьох ресторанах Cabbages and Condoms на галявинах розгулюють кролики, ще ті любителі капусти і безконтрольного розмноження.

капуста і презервативи

Але вже на вході у ресторанний зал можна помітити, що альтернативою такому тваринному спарюванню є безпечний секс. Тут все обвішано презервативами різної форми і кольору. Навіть знаменитий Santa Condoms – фішка ресторанної мережі – оздоблений різнокольоровими презервативами. Усе це виглядає досить незвично, але успішно підігріває інтерес відвідувачів.

капуста і презервативи

А у якості декору ресторану – тисячі різнокольорових презервативів. Особливо кидаються в очі три манекени, одягнені в чудернацьке вбрання із захисного латексу. Важливим компонентом у ресторані є просування знань про ВІЛ і його профілактику в Таїланді, але це відбувається у веселій і цікавій формі, доступній для всієї родини.

капуста і презервативи

Але яке це все має відношення до капусти, запитаєте ви. Безпосереднє. Тайці, як і кролики, дуже люблять поїсти. А страви з капусти надзвичайно популярні в тайському меню. Тож ідея ресторанів «Капуста і презервативи» полягає в тому, що презервативи повинні бути настільки ж звичними, як і капуста.

капуста і презервативи

Інтер’єр ресторану заповнений і іншими декораціями. Всі вони пов’язані з тематикою безпечного сексу. Навіть у дизайні меблів використовуються латексні вироби. Для того, щоб розвеселити гостей, офіціанти часом надягають на голови презервативи або придумують інші забавки. Звикання до такої обстановки дає можливість перестати соромитися купувати і використовувати кондоми за межами ресторану.

капуста і презервативи

Меню, обслуговування, ціни

У меню ресторану не тільки страви з капусти. Воно досить різноманітне і сповідує здорове харчування. Це цілком логічно, адже планування сім’ї вимагає і свідомого ставлення до власного організму. Особливо важливий такий підхід для жінок. Але й чоловікам для того, щоб зачати здорового малюка, треба як слід підготувати себе. Тому в меню входять різноманітні овочі, риба, фрукти та молочні продукти.

капуста і презервативи

У «Капусті й презервативах» можна скуштувати всі регіональні страви Таїланду, починаючи від морепродуктів, до типової західної кухні – пасти і гамбургери. Смажений рис, креветки у фритюрі, курча з базиліком та багато інших класичних популярних серед тайців та іноземців страв. Приправи і спеції задовольнять туристичну цікавість і прагнення екзотики.

капуста і презервативи

Ціни тут не найнижчі. У рахунок включають податок за обслуговування (10%). Але всі додаткові кошти вкладаються у розвиток благодійних організацій та допоміжних структур. Основною метою мережі Cabbages & Condoms і донині залишається пропаганда здорового статевого життя, сімейних цінностей і усвідомленого підходу до планування і народження дітей.

капуста і презервативи

Ввічливе ставлення персоналу до клієнтів є невід’ємною частиною престижу. Обслуговування також на висоті. Усі страви подають красиво, чисто й акуратно. Столи сервірують дуже вишукано. Білі тарілки і піали розписані дрібними флористичними візерунками синього кольору.

Їжа, від якої не вагітніють, шириться світом

Впровадження таких смачних протизаплідних ідей не пройшло даремно. В азіатських країнах середня кількість дітей у сім’ях, за даними PDA, зменшилася з семи до двох. Такий контроль населення дозволяє значно поліпшити умови проживання і запобігти злиденному існуванню.

капуста і презервативи

Цікаво, що не так давно ресторан «Капуста і презервативи» відкрився у британському Оксфорді. Тут клієнтам приносять не лише їжу, а й брошуру про безпечний секс. А рекламний слоган цього ресторану точно таки, як і в тайських: «Від нашої їжі ви гарантовано не завагітнієте!». За словами власників цього закладу, прибуток від продажу тематичних сувенірів спрямовуватиметься на благодійність у Таїланді.

загрузка...
Цікаво? Сподобалось? Поділись з друзямиPin on Pinterest0Share on VKTweet about this on TwitterShare on Reddit0Share on Google+0Share on Facebook0Print this pageEmail this to someone