Ідея для бізнесу: міні-кав’ярня

Споживання кави вже давно стало елементом культури харчування українців. Не випадково кожне маленьке містечко й велике місто обов’язково має перелік культових кав’ярень. А якщо ще не має ‒ цю нішу можете зайняти саме ви. Маленькі й затишні кав’ярні є ідеальним місцем для побачень, ділових зустрічей і просто душевних розмов. Чашку кави і тістечко може дозволити собі кожен: від студента до пенсіонера. Маленьке кафе не потребує великих фінансових затрат і, за думкою експертів, окупиться протягом року.

Сучасні міні-кафе часто поєднують з магазинами з продажу кондитерських виробів або кави й чаю. Якість напоїв не поступається якості у дорогих кав’ярнях, проте ціна значно нижча в силу того, що можна добряче зекономити на посуді: не обов’язково закуповувати порцеляну та дорогі столові прибори. Зазвичай, чашка кави у таких закладах вартує від 8 до 20 гривень.

Виграшне місце розташування та цікавий інтер’єр ‒ запоруки успіху вашого майбутнього закладу. Потурбуйтеся про те, щоб заклад був зручним для того, аби купувати у ньому каву «з собою», але й про відвідувачів, які хочуть спокійно посидіти також не забувайте ‒ заклад не повинен перетворюватись на прохідний двір. Хоча… кав’ярня «Прохідний двір» звучить непогано, а якщо придумати відповідний інтер’єр й підтримати тематику, може буди дуже навіть цікаво.

Виграшним варіантом є розміщення міні-кафе у торговому центрі. Так ви одразу зможете вирішити проблему з охороною. До того ж значною перевагою таких закладів є не критична важливість повноцінних комунікації: кавова машина може працювати без водопроводу та каналізації. Єдине про що доведеться потурбуватися ‒ освітлення.

Основним обладнанням у вашому закладі стане кавова машина, тому до її вибору треба підійти з особливою увагою. Є три класи таких приладів: побутові, напівпрофесійні та професійні. У жодному разі не розраховуйте, що зможете обійтися побутовим варіантом, така машина не витримає навантаження й швидко вийде з ладу. Зупиніть свій вибір на напівпрофесійному обладнанні, його цілком вистачить для обслуговування міні-кав’ярні. Кавова машина обійдеться вам у близько 1,5-2 тисячі доларів. Зважайте, що до неї можливо доведеться підібрати кавомолку (300-700 доларів) та пом’якшувач води (близько 150 доларів).

Ще одним важливим аспектом є успішний вибір постачальника продукції. Великою перевагою будуть знання і вміння розбиратися з різними сортами кави. Асортимент вашої міні-кав’ярні повинен пропонувати 20-30 видів кави. Кава має бути виключно у зернах, тому наявність кавомолки є важливою вимогою.

Щодо умеблювання закладу, то вам знадобиться барна стійка, три барних стільці (2 ‒ для відвідувачів й 1 ‒ для продавця), вітрина для демонстрації та зберігання кави та два-три столики зі стільцями. Одразу відмовтеся від пластикового посуду, адже він псує смак напоїв, натомість закупіть картонні стакани для еспресо та полістиролові ‒ для латте, американо та капучино. Також вам знадобляться ложечки, серветки та паперові упаковки для продажу меленої кави.

DSC_0561

Щодо меню, то тут акцент варто робити на різноманітних видах та способах приготування кави. Також ви можете включити до меню алкогольні кавові напої, щоправда це потребуватиме додаткових дозволів. Це ж стосується й свіжої випічки, а от із цукерками проблем буде менше.

Ще одним важливим моментом на початку функціонування вашого бізнесу є рекламна кампанія. Не варто планувати її масштабною, натомість можна запропонувати знижки на другу чашку кави або підготувати приємні подарунки з нагоди відкриття. Не забувайте також про підбір персоналу: інколи харизматичний та уважний продавець забезпечує кращу репутацію закладу, аніж будь-яка реклама.

Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора