Джеймі Олівер – «голий кухар» та борець за здорове харчування

Джеймі Олівер (James Trevor «Jamie» Oliver) ‒ британський шеф-кухар, ресторатор, автор численних кулінарних бестселерів, борець за здоров’я нації і правильне харчування, відомий у ЗМІ  як «голий кухар».

Джеймі Олівер народився у 1975 році в Англії, його батьки мали власний бар під назвою «The Cricketers». У шістнадцять років Олівер кинув школу заради навчання в коледжі. Його перші кроки в ресторанному бізнесі відбулися в закладі Антоніо Карлучіо «Neal Yard», де Джеймс працював кондитером і мав можливість вивчити всі нюанси італійської кухні.

Потім він став шеф-кухарем в «The River Café», де його помітили представники каналу BBC. У 1999 році цей канал представив шефа світу в програмі «Голий кухар». Назва виникла у зв’язку з простотою рецептів кулінара, і ніяк не пов’язана з оголеною натурою. Пізніше Олівер не раз говорив, що незадоволений назвою, яку придумала продюсер Патриція Льювеллін. Проте у глядачів шоу Джеймса Олівера користувалося колосальним успіхом, а його книги розійшлися мільйонними тиражами. У тому ж році Оліверу випала честь приготувати обід англійському прем’єр-міністру Тоні Блеру.

У 2000 році Джеймі Олівер став обличчям британської мережі супермаркетів «Sainsbury». Через два роки він заклав власну нерухомість, щоб заснувати благодійний фонд «Fifteen», завдяки якому п’ятнадцять молодих людей з темним минулим, судимістю чи наркозалежнісю щороку проходять безкоштовну підготовку для роботи в ресторанному бізнесі.

У 2005 році в Британії стартував проект Джеймі Олівера «Feed me Better», спрямований на поліпшення якості харчування англійських школярів. Після того, як уряд зацікавилося цією темою, Олівер був визнаний кращим політичним діячем за версією каналу «4 News». Згодом Джеймі почав пропагувати свої рецепти смачної й здорової їжі в шоу «Jamie’s Ministry of Food».

5241_b_1306478701

У 2009 році відбулася прем’єра шоу «Jamie Oliver’s Food Revolution» на каналі ABC в США. Ведучий виявив, що діти в Західній Вірджинії не можуть відрізнити смак картоплі від смаку томата, а дорослі відмовляються правильно харчуватися.

Холдинг Джеймі Олівера «Sweet As Candy» дозволив сучасному генію кулінарного мистецтва зайняти верхній рядок у списку найбагатших британців до тридцяти років за версією журналу «The Sunday Times». Нині Олівер керує тридцятьма італійськими ресторанами в Азії, а його телепрограми транслюються більш ніж у сорока країнах світу.

Цікаво? Сподобалось? Поділись з друзямиPin on Pinterest0Share on VKTweet about this on TwitterShare on Reddit0Share on Google+0Share on Facebook0Print this pageEmail this to someone
 • Мені подобаються кулінарні шоу Олівера. Інгрідієнти хоч і прості, але нажаль половину з них не купиш в наших супермаркетах… Мені подобається його харизма та пристрасть з якою він готує. Завжди після його шоу шурую на кухню та намагаюся чимось здивувати жінку.

  Його найпопулярніше шоу Обіди за 30 хвилин, ще є здається сніданки за 15 хвилин.

 • Ksenia Gold

  без ума от Оливера! У него такие рецепты классные! Особенно его рецепт печеного лука, покоривший мир!

 • Irena S

  я дивилась його суперекономні рецепти, згідна, що продукти, які він подає як елементарні, в нас трохи рідкісні. Але він такий харизматичний і простий, ентузіазм до кухні починає зашкалювати ))))

  В іншій вашій статті Олівер не увійшов до списку найбагатших кухарів …