7 правил правильного зберігання продуктів у холодильнику

Таким благом цивілізації, як холодильник, людство користується вже понад 115 років. Винайдення холодильної кухонної шафи значно спростило завдання якомога довше зберігати продукти свіжими та смачними. Також термін придатності продуктів можна подовжити, якщо дотримуватися простих правил зберігання продуктів у холодильнику.

1. Розміщення продуктів на поличках.

Найважливішою умовою максимально довгого часу збереження продуктів свіжими є правильне їх розміщення у холодильнику. Кожна поличка та шухляди мають свій температурний рівень, який найбільше підходить тим чи іншим продуктам. У шухлядах для овочів і фруктів температура, як правило, тримається на рівні +8-10⁰С, найнижча полиця ‒ +2-3⁰С, середні полиці ‒ +4-5⁰С, верхня полиця ‒ +8-10⁰С. У морозилці, зазвичай, температура тримається на рівні -18-20⁰С.

2. Розміщення продуктів у дверцятах.

Найтеплішим місцем у холодильнику є дверцята. Тут температура збільшується знизу до верху від +8 до +10⁰С. Тому молоко, сири та м’ясо краще не класти у полички на дверцятах. А от маслу тут буде комфортно й воно на за холодатиме до цеглоподібного стану.

Температура в холодильнику

3. Зберігання готових страв.

Приготовані й охолоджені страви найкраще зберігати у спеціальних харчових контейнерах або у емальованому посуді, накривши кришкою. Також можна зберігати страви у тарілках, запакувавши їх у фольгу або харчову плівку. Щільна упаковка продовжить термін зберігання, не допустить змішування запахів й збереже належний смак та вигляд страв.

контейнери

4. Роздільне зберігання.

Продукти різних типів треба зберігати окремо: сиру рибу і м’ясо не варто тримати на одній полиці з готовими стравами, адже вони можуть бути джерелом інфекції; овочі та фрукти слід зберігати у окремих відсіках, бо вони можуть спровокувати гниття один одного.

40648263

5. Консервам у холодильнику –ні.

Часто господині прагнуть набити свої холодильники, аби тільки полиці не стояли порожні. Тож шпроти, паштети й салати у банках ‒ часті гості. Насправді ж консервованим продуктам зовсім не місце в холодильнику, бо вони не вибагливі до температурного режиму. Натомість бляшанки та банки шкодитимуть решті продуктів у холодильнику, адже порушуватимуть циркуляцію повітря й загальний режим температури.

Консерви

6. Чистота у холодильнику.

Окрім того, що ваші продукти мають бути щільно запаковані, холодильник повинен завжди сяяти ідеальною чистотою. Принаймні раз на два місяці треба виймати з холодильника геть усі продукти й ретельно вимивати кожну поличку за допомогою засобу для миття посуду. До речі, якщо дотримуватись правил чистоти й пакування, у холодильнику ніколи не «заведуться» сторонні запахи.

Вимити холодильник

7. Зберігання кота.

Кота у холодильнику зберігати не слід.

Теги:
Максим Нікітін
Я не професійний кухар, але люблю проводити час на кухні. Я не є автором всіх текстів, але відповідаю за їх якість.
Усі публікації автора